Modlitwa do Matki Bożej Serdecznej

MATKO BOŻA SERDECZNA!

Tak do Ciebie się zwracają mieszkańcy przedborskiej parafii od 400 już lat. Wpatrując się w Twoje oblicze – kar­miące każdego spokojem, niezwykłą serdecz­noś­cią i dobrocią – rodzi się w sercu pragnienie przy­tu­le­nia się do Ciebie jak do najlepszej Mamy, która zna swoje dzieci i wie, zanim poproszą, czego im najbardziej potrzeba.
Twój Syn, a nasz Pan, który najlepiej zna Twoje Serce, wyciągniętą dłonią wskazuje na Ciebie i zdaje się mó­wić: „To wasza Mama – nikt tak nie potrafi ko­chać jak Ona!”. Pragnę tak bardzo się przytulić, by poczuć bicie Twego Serca, które opowiada jak jestem kocha­ny przez Ciebie, Mamo. W takim przy­tuleniu do Twego Serca ośmielam się wyszeptać swo­je prośby, które Ty, Matko, zrozumiesz i pochylisz się nad nimi. Matko Serdeczna wyproś mi łaskę auten­tycznej wia­ry, takiej, która jest w stanie góry przenosić i pozwala żyć pełnią życia. Proszę także o umiejęt­ność akcepto­wania woli Twojego Syna, a naszego Pana, by z pokorą przyj­mo­wać każdy dar Boży. Wreszcie wyproś mi łaskę takiej miłości, która obdarowuje innych tym, co zaczerpnęła z Twojego serca. Amen.

4 uwagi do wpisu “Modlitwa do Matki Bożej Serdecznej

  1. Matko boża serdeczną okryj mnie płaszczem swej miłości daj czego nie mam nie pozwól błądzić i wysłuchaj o mieszkanie moje przebacz co nie umiem daj mi moje życie pracę pijecie twoja droga

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *